Daniel Hagari: "Böyle bir saldırıya yanıt vermemek mümkün değil"

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, İran'ın saldırıları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Böyle bir saldırıya yanıt vermemek mümkün değil" ifadelerini kullandı.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, İsrael Hayom gazetesine verdiği demeçte, "Böyle bir saldırıya yanıt vermemek mümkün değil. Seçtiğimiz yer ve zamanda hareket edeceğiz ve buna ilişkin herhangi bir söz gereksiz" dedi.

Hagari, İran'ın İsrail'e yönelik saldırısının "başarısız" olduğunu belirtirken, "Bu saldırı, İsrail'in savunma sanayisinde yıllar içinde biriktirdiği yetenekler sayesinde engellendi. Dünyanın çok şey öğreneceği tarihi bir hava savunma savaşı sayesinde durduruldu" ifadelerini kullandı.

İsrail Ordu Sözcüsü, "Ayrıca çok büyük bir şey oldu: ABD, İngiltere ve Fransa liderliğindeki bölgesel koalisyon havada, karada ve denizde mükemmel bir şekilde bir araya geldi ve birlikte tehditlerin yüzde 99'unu daha gerçekleşmeden önlediler. Cumartesi günkü operasyonel başarımız sayesinde artık nasıl hareket edeceğimiz konusunda birçok seçeneğe sahibiz, doğru şekilde ve uygun zamanda hareket edeceğiz ve bu konuyla ilgili herhangi bir söze gerek yok" şeklinde konuştu.

İsrail basınına göre ise İsrail ordusu İran'a ve vekillerine nasıl bir karşılık vereceğine karar verdi ancak zamanlama konusunda henüz kesin bir karara varmadı.