Zuckerberg "yenilikçi ekonomi" planını açıkladı

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bir milyar insanın metaverse’e katılmasını beklediğini ve dijital bir ekonomi yaratmak istediğini açıkladı.

Facebook’un ardından şirketin adını değiştirerek metaverse teknolojisine odaklanan Mark Zuckerberg, CNBC’ye verdiği röportajda bir milyar insanın metaverse’e katılmasını beklediğini söyledi.

İnsanların sanal gerçeklik dünyasında kendilerini ifade edebileceklerini belirten Zuckerberg, dijital ürünlerden oluşan bir ekonomi yaratmak istediğini açıkladı.

Zuckerberg, on yıllık bir süreç sonucunda, her birinin milyarlarca dolarlık ticaret yaptığı, dijital ürün ve içerik kullanan bir milyar kullanıcıya ulaşmayı hedeflediğini dile getirdi. Dünya genelinde artan enflasyon ve yaşam maliyetine dikkat çeken Meta CEO’su, hedeflediği sanal dünyayı aynı zamanda “yenilikçi ekonomi” olarak nitelendirdi.

Kullanıcılara yeni bir iş imkanı sunacağını da belirten Zuckerberg, “Bugün yapmak zorunda olduklarını hissettikleri şeyler yerine, işlerinde mutlu olan, yaratıcı işler yapabilen milyonlarca insanın dahil olacağı bir dünya için gerçekten heyecanlıyım” dedi.