YouTube Kids uygulaması Türkiye'de erişime açıldı

YouTube'un belirli yaş grubundaki çocuklara özel olarak geliştirdiği ''YouTube Kids'' uygulaması, Türkiye’de hizmete açıldı. Peki, YouTube Kids uygulamasının özellikleri neler? YouTube Kids uygulaması hangi yaş grubundaki çocuklar için hazırlandı?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli video barındırma web sitesi YouTube, belirli yaş grubundaki çocuklar ve aileleri için özel olarak geliştirdiği ''YouTube Kids'' uygulamasını  kullanıma açtı. Peki, nedir bu YouTube Kids?

YOUTUBE KİDS UYGULAMASI NEDİR?

YouTube Kids, belirli yaş grubundaki çocukların dijital dünyada güvenli şekilde eğlenmesini, keşfetmesini, öğrenmesini destekleyen bir uygulama. Bu uygulamayla ebeveynler çocuklarının dijital deneyimini özelleştirebilir ve kullanımını kolay şekilde denetleyebiir. 

13 yaş altı çocuklar için geliştirilen YouTube Kids, YouTube'dan ayrı bir web sitesi, Android ve İOS cihazlar için ayrı bir mobil uygulaması olan bir video izleme platformu olarak öne çıkıyor.

 İÇERİKLER KATEGORİLERE AYRILDI 

Bu yeni nesil uygulamanın içerik havuzu, belirli yaş gruplarına göre kategorilere ayrıldı. Uygulama, 4 yaş altı, 5-7 yaş arası ve 8-12 olarak kategorize edildi.

Çocukların güvenli şekilde içerikler izlemesini sağlayan YouTube Kids'e Google Play Store ve App Store uygulama mağazalarından veya web tarayıcı ile ‘https://www.youtubekids.com’ adresinden ulaşılabiliyor.