YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Gençlerin büyük bir heyecanla beklediği üniversite sınavı için kritik gün geldi çattı! Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren bu durum sebebiyle sınava yönelik araştırmalar artmış durumda. Özellikle sınavda yanlarında bulundurmak zorunda oldukları sınav giriş belgesinin nasıl ve nereden alınacağına dair bilgileri öğrenmek isteyenler araştırmalarını sürdürürken YKS kaçta başlıyor, kaçta bitiyor şeklindeki sorunun da yanıtı merak ediliyor. Detaylar haberimizde...

İlk oturumu 27 Haziran Cumartesi, ikinci ve üçüncü oturumu ise 28 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan üniversite sınavına yaklaşık 2,5 milyona yakın öğrenci katılım gösterecek. Hal böyle olunca sınava yönelik detaylı araştırmalar başlarken öğrenciler eksiklerini tamamlamak istiyorlar. YKS kaçta başlıyor kaçta bitiyor, YKS sınav yerleri gibi konular sınava az bir zaman kala önem kazandı. Bu bağlamda; YKS saat kaçta başlıyor kaçta bitiyor? (TYT, AYT, YDT) YKS sınav yerleri (giriş belgesi) nasıl, nereden alınır?

YKS ZAMANI VE SAATLERİ 2020

TYT KAÇTA BAŞLAYACAK?

TYT , 27 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacaktır. Sınav, 10.15’te başlayacak ve 165 dakika sürecek.

AYT KAÇTA BAŞLAYACAK?

AYT, 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacaktır. Sınav, 10.15’te başlayacak ve 180 dakika sürecek.

 YDT KAÇTA BAŞLAYACAK?

YDT, 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacaktır. Sınav, 15.45’te başlayacak ve 120 dakika sürecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ADAYLARA YKS MESAJI

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere sosyal medya hesabından başarı dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün ülkemizin farklı bölgelerinden gençlerimizle video konferans buluşması gerçekleştirerek hoş bir sohbet ettik. Ülkemizin aydınlık geleceğini temsil eden tüm gençlerimize selamlarımı, sevgilerimi gönderiyor, yarın ve pazar günü sınava girecek olan tüm öğrencilerimize yürekten başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.