Yerli otomobil : TOGG

Yerli otomobil nihayet tanıtıldı. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, yerli otomobili bir SUV bir de sedan modeli olmak üzere iki versiyonuyla sahneye çıkardı. Tanıtım etkiliğinde yerli otomobile dair açıklanan tüm detay ve resimleri sizler için ele aldık…

Yerli otomobil için uzun süredir devam edilen çalışmalarda dönüm noktasına ulaşıldı. Toplamda 2 model olarak karşımıza çıkan yerli otomobilin tanıtımı Gebze'deki Bişilim Vadisi'nde gerçekleşti.  

112

TRT'nin canlı olarak aktardığı etkinlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar ve 3000'i aşkın davetli katıldı. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, iki modeli de aynı anda sahnedeki yerini aldı. 

212

Tanıtım alanından edinilen ilk bilgiler, yerli otomobilin motor gücünün 150 kW olacağını gösteriyor. Yerli otomobilin iki çeker varyantı 200, dört çeker varyantı ise 400 beygir gücü sunacak. Ayrıca yerli otomobilin sahip olacağı hızlı şarj desteği, bu aracın 30 dakikanın altında yüzde 80 oranında şarj olmasını sağlayacak. Tüm bunlara ek olarak yerli otomobilin bataryaları, 300 ve 500 kilometre menzil sunabilecek

Türkiye'nin ilk yerli otomobili, günümüz teknolojileriyle dolduruldu. Bu teknolojik özelliklerin belki de en dikkat çekicisi ise yerli otomobilin 4G ve 5G desteğine sahip olacak olması. Mühendisler, bu bağlantı desteği aracılığıyla araca uzaktan yazılım güncellemeleri gönderebilecek ve arıza durumunda müdahale edebilecekler.

412