Yeni yılda yenilenmek isteyenlere özel 10 gıda

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) açıkladığı obezite rakamları her geçen gün artmakta. Sağlıklı yaşamın en büyük tehditlerinden olan obezite ile mücadelede öncelikli adım ise bireysel farkındalık. Yeni kararların alındığı, yen, başlangıçlara göz kırpılan 2020'de siz de mutfağınıza katacağınız farklı besinlerle sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO), Mart 2019'da açıkladığı obezite rakamlarına göre, Amerika Birleşik Devletleri listenin ilk sırasında. Amerika'nın ardından Yeni Zelanda, Avustralya, Çek Cumhuriyeti ve Birleşik Arap Emirlikleri dünyada ilk beşi oluşturan ülkeler. Yine aynı araştırmada yer alan rakamlara göre erkeklerde obezite yüzde 20,5, kadınlarda yüzde 41,0, toplamda ise yüzde 30,3.

113

Türkiye şu an dünyada oransal olarak en şişman ülkeler arasında 17. sırada! Türkiye'nin dünya obezite rakamlarında sıralamasının yükselmesi ülke çapında kampanya ve farkındalık projelerini beraberinde getirirken; üzerinde en fazla durulan noktalardan birisi de obezite ile mücadelede bireylerin kendi isteklerinin bu süreci hızlandıran, kolaylaştıran ve sağlıklı yollardan çözüme ulaşmayı destekleyen en önemli karar. 

213

Yeni bir yılda, siz de hem sağlığınıza kavuşmak hem de yepyeni bir başlangıç yapmak isiyorsanız; kilo kontrolünden obeziteye, karaciğer, kalp sorunlarından arlerjilere, birbirinden farklı birçok rahatsızlığınıza derman olabilecek süper gıdaları sizler için derledik...

Buğday Çimi

Son yıllarda, özellikle kanser hastalarının sıklıkla tercih ettiği buğday çimi, kemaoterapi sırasında da güvenle tercih edilebiliyor. Buğday çimi aynı zamanda, detoks, kan ve demir eksikliği, diyet ve kilo kontrolü, ağız ve diş sağlığı, kolesterol ve trigliserid, troit bezleri, artrit ve egzama tedavisinde de kullanılabilir.

413