Yeni nesil Youtube trendleri

Sosyal medya, insanların birbiriyle olan etkileşimlerini artırmada önemli bir yer teşkil etmeye başladı. Yeni teknolojiye ayak uyduran insanlar, dünyada olup bitenleri ülkelerine de tanıtmaya çalışıyor. Sosyal medya platformu olan Youtube’da kötü sonuçlar yaratan yeni akımların yanı sıra motivasyonu artıran çeşitli akımlar da mevcut.

Şaka içerikli videolar

Bu videolarda sıklıkla; aile üyelerine kışkırtıcı şakalar yapma, sokaktan geçen herhangi bir insana şakalar yapma, hayvanlara eziyet etme şakaları gibi konularda içerik üretimi yapılıyor.

Özellikle genç ve çocuk sosyal medya kullanıcıların ilgisini çeken bu akım, Youtube’da kendisine geniş bir yer edindi.

19

Makyaj videoları

Makyaj yapma akımı, makyaj yapamama akımı, makyaj silme akımı, makyajla değişim akımı, plastik makyaj, kulak makyajı, makyaj bozma akımı gibi pek çok akımı bu akım içerisinde sayabilmek mümkün.

Bu videolarda sıklıkla; makyaj malzemesi tanıtımı, makyaj hileleri gibi konular işlendiği için özellikle kadın sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekmiştir.

29

Pratik videolar

Şişe açma, temizlik videoları gibi çeşitli alanlarda insanlara pratiklik kazandıracak bu alan Youtube kullanıcısının en çok erişim yaptığı akımlardan birisi sayılabilir. Uzun uğraşlar gerektirecek işlerin kolay yollarını videoyla anlatan bu içerikler her kesim tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Oyun videoları

Çeşitli oyunların oynanıp videoya alındığı bu akımın, yetişkin ve çocuk çok sayıda izleyicisi bulunmakta. Oyun hakkında bilgilerin de paylaşıldığı bu videoların izlenme sayıları yadsınamayacak düzeyde.

49