Yeni Dünya’yı dizayn eden aileler

Petrol altın rezervleri bankalar yatırım şirketleri enerji kuruluşları otomotivden silah ve savunma sanayisine ilaç sektörüne her sektörde bulunan ve Dünya’yı yönettiği iddia edilen ve adları komplo teorisi İllimunati örgütüyle anılan ülkeleri ve toplumları kukla gibi oynatan aileler…

ROTHSCHİLD AİLESİ

Hanedanlık olarak da bilinen Rothschild'ler 18. yüzyılın sonlarında Avrupa'da bankalar kuran Alman ve Yahudi kökenli bir aile. Rothschild ailesinin 1000-1500 arası ferdi olduğu biliniyor. Aile üyelerinden herhangi birinin adını ''Dünyanın 500 Zengini'' gibi forbes listelerinde görmeniz mümkün değil çünkü aile serveti gizli tutuluyor. Hakkında komplo teorileriyle konuşmaya bayıldığımız İllimunati'nin başında bu ailenin olduğu söyleniyor. HSBC Bank, Royal Bank of Scotland, Banco Santander, De Beers, Rio Tinto, ING Group ve Aviva’dır. Aile ayrıca 2000 yılında Fransız devletine sattıkları BNP Baripas şirketi ile Somanh Bankası’nın da (kapanana kadar) kurucusu ve sahibidir. Son yıllarda şarap pazarına da giren aile Fransa, Şili, Amerika ve Güney Afrika’da üretim yapmakta, Fransız şarap piyasasının yüzde 50’sini elinde bulundurmaktadır. Ailenin serveti yaklaşık 2009 verilerine göre 4-5 trilyon dolardır. Kontrol ettiği para ise 15 trilyon dolar civarındadır. Servetlerine servet kattıkları kesin ama net olarak kontrol ettikleri para ve aile serveti gizli tutulmakta.


113

ROCKEFELLER AİLESİ

Kirli para, İllimunati ve yeni dünya düzeni deyince akla ilk gelen aile Rockefeller ailesi. 1800'lü yılların ortalarında John Davision Rockefeller tarafından kurulan aile dünyadaki pek çok banka, petrol ve endüstri şirketine sahip. ABD ve İsrail'in arkasındaki asıl güç olduğu söyleniyor. Aile hakkında dillerde dolaşan sayısız komplo teorilerinden biri ise 11 Eylül saldırısını onların düzenlediği iddia edilmekte. Standard Oil Exxon-Mobile, Chevron, Citi Group, J.P Morgan and Chase Rockefeller Center ile birlikte ABD’de birçok gayrimenkul şirketinin sahibi bu ailedir.

213

OPPENHEIMER AİLESİ

Elmas ve altın ticareti yaparak dünyanın en büyük ailelerinden biri olan Oppenheimer’lar da Yahudi. Dünya elmas piyasasının %80'i, altın üretiminin de %32'si onların elinde. Bunun dışında platin gibi değerli taş ve maden yataklarının çoğunluk hisselerine de sahipler. Kısacası Güney Afrika Cumhuriyeti’nin hammadde üretiminin tümü onların elinde. Bu güce ulaşmalarında Rockefeller ailesinin desteği olduğu bilinmektedir. Tahmin edilen servetleri: 5 milyar dolar

HABSBURG AİLESİ 

Habsburg ailesi tam manasıyla Avrupa’nın gizli kralı. Finansal güçleri hâlâ çok büyük. Aile Roma imparatorlarından 5. Charles’ın soyundan geldiğini iddia ediyor. Habsburg ailesinin, temel Hristiyanlık inançlarına ters biçimde, Hz. İsa’nın karısı ve çocuğuyla birlikte çarmıha gerilmekten kurtularak Fransa’ya kaçtığı ve meşhur Merovengian (Merovenj) Hanedanlığı’yla karışarak soylarını devam ettirdiğine inandığı ve aynı düşünceyi savunan “Sion Manastırı” isimli örgütü finanse ettikleri düşünülüyor. Soylu kan aşkı sebebiyle sürekli akraba içi evlilik yaptıkları için tıp literatürüne bir hastalık da hediye etmişler: Habsburg dudağı. Ailenin 2011’de 99 yaşında ölen üyesi, Avusturya İmparatoriçesi’nin oğlu Otto Von Habsburg Büyük İsrail Devleti’nin kurulması durumunda Kudüs Kralı unvanına talip olduğunu da açıklamıştı. Otto’nun illuminati üyesi olduğu düşünülüyordu.

413