Yeni dünya devletine geçiş başlıyor

ABD'nin Montana ve Colorado eyaletlerinde birçok şehirde polar vortex (kutup girdabı) ile kısa sürede sıcaklık 30-33 derece birden düştü. Sıcaklıkların bu denli birden düşmesiyle akıllara NASA tarafından yayınlanan Mini Buzul Çağı raporu geldi. Komplo teorisyenlerine göre ise durum küreselcilerin haarp teknolojisini kullanarak kıyameti erkene çekmek olduğu yönünde. Detaylar haberimizde…

Küresel ısınma ve sonuçları konusunda tartışmalar devam ederken Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi tarafından yayınlanan yeni iklim raporuna göre, dünya mini buzul çağı adı verilen bir döneme giriyor. NASA tarafından yapılan araştırma 18’inci yüzyılda görülen mini buzul çağı döneminin tekrar yaşanabilir olması. Uzmanlara göre süreç böyle devam ederse, birkaç ay içinde Uzay çağı’nın rekor soğuklarına hazırlıklı olmalıyız yönünde. 

110

HAARP TERMOSFERİ Mİ DELİYOR?

Raporda 2018 yazını rekor sıcaklıklarla geçiren dünyanın bu kış tarihi bir soğuk yaşayacağı belirtiliyor. İçinde bulunduğumuz uzay çağının mini buzul çağı olarak anılmasına yol açacak kadar etkili olabileceği söylenen soğukların sebebi ise termosferin soğuyup daralması olarak gösteriliyor. Güneş’in en dış katmanında oluşan güneş lekelerini ve dünya’yı çevreleyen en üst atmosfer tabakası olan termosferi inceleyen uzmanlar güneş lekelerinin kaydedilmiş en düşük seviyede olduğunu da tespit ettiler.

210

NASA tarafından daha önceden yayınlanan başka raporlarda ise, 2020-2030 yılları arasında yaşanması beklenen bu aşırı soğuk dönem, NASA’nın yeni araştırmasında çıkan sonuçlara göre daha da hızla yaklaştığını gösteriyor. 

Astronomi ve Doğa bilimiyle ilgilenen bilim adamlarına göre, Güneş’in eskisi kadar verimli olmadığı ve bu etkilerin gitgide hissedilmeye başlanacağı belirtildi. Dünya’nın karşı karşıya olduğu tehlikenin boyutunu gözler önüne sermek için geçen yıl 1880’den günümüze olan iklim değişikliğini ve sonuçlarını gözler önüne seren materyalleri yayınlayan NASA’nın Kıdemli Araştırma Bilimcisi Martin Mlynczak nitrik oksit seviyesinin olması gerektiğinden 10 kat kadar daha düşük olduğunu belirtiyor ve yakın zamanda çağımızın rekor soğuklarının görülme ihtimalinin bulunduğunu ancak bunun gerçekleşmesi için yeterli seviyenin birkaç ay içinde oluşabileceğini öngörüyor. 

410