Yeni dalgaya hazır olun: Kripto para piyasalarında büyük hareketlilik kapıda!

Dijital para kullanımının küresel bir fenomen haline geldiği bu günlerde, Bitcoin’deki durulma analistlerin dikkatini çekti. Trader’lar Bitcoin piyasasındaki bu sakinliği fırtına öncesi sessizliğe benzetiyor ve önümüzdeki günlerde büyük bir fiyat hareketliliğinin olabileceğini söylüyor. Peki bu hareketliliğin yönü ne olacak? Bitcoin düşecek mi, yükselecek mi?

Gelişen teknolojiyle birlikte insanoğlunun yatırım anlayışı bir hayli değişti.

Covid-19 pandemisinin kısa süre içinde küresel bir salgına dönüşmesi nedeniyle ülkelerin varlığını sürdürmek ve ekonomilerini ayakta tutabilmek adına her yolu denediği bu dönemde, güvenli liman olarak görülen altın ve gümüşün yanı sıra kripto paralara ilgi arttı. 

19

Kripto para kullanımının küresel bir fenomen haline geldiği bu dönemde, virüsünde etkisiyle borsadaki oynaklık arttı. Hisse senetleri vadeli işlemlerine ilişkin genel koşullar belirsizliğini korusa da yedi gün öncesine göre daha istikrarlı gözüküyorlar. 

29

Bununla birlikte, Bitcoin (BTC) son bir haftadır ani hareketler yapmadı ve dar bir koridorda 9.200 ila 9.500 dolar arasında işlem görmeye devam etti. Lider kripto para birimi Bitcoin’deki durulma analistlerin ve yatırımcıların dikkatini çekti ancak dijital para uzmanlarına göre, bu fırtına öncesi sessizlik.

26 Haziran’da ise yatırımcıları ve trader’ları bekleyen büyük bir gelişme olacak. Yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki Bitcoin opsiyon sözleşmesinin 26 Haziran’da sona ermesi bekleniyor.

Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin vade sonunun yaklaşması, fiyatta büyük dalgalanmalara sebep olacağı şeklinde yorumlanıyor. Analistler, önümüzdeki günlerce BTC piyasasında ciddi bir volatilite bekliyor.

49