Whatsapp'a yeni özellikler yolda

Dünyanın önde gelen herkesin favorisi olan mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni özellikleri ile popülerliğini artırmaya devam ediyor.

Dünyanın önde gelen anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp'ta kullanıcıların işine fazlasıyla yarayacak yeni bir özellik devreye giriyor. Kullanıcılar, bu özellik aktif olduğunda artık gruplara kendilerinden habersiz giriş yapmayacak ve bu konuda seçim yapma şansı olacak.

WhatsApp kullanıcılarını fazlasıyla sevindirecek bir özellik ortaya çıktı. "Whatsapp gruplara eklenmeyi kapatma" seçeneği altında artık kendilerinden habersiz olarak her gruba dahil olmayacak. Pek çok kullanıcının ortak şikayetini dikkate alan WhatsApp yönetimi, bir süredir bu özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. İlgisiz kişilerin açtığı gruplara giren ve bu konuda haberdar edilmeyen kullanıcıların rahatsızlığı günden güne artınca şirket, çözümü bu şekilde bulmuşa benziyor. 

Hem iOS hem de Android işletim sistemini kullanan telefonlara gelecek olan özellik, kara liste uygulamasını de beraberinde getiriyor. Kullanıcıları rahatsız eden kullanıcıların önü hızlıca kesilirken, bu özellik sayesinde bu tür kişilerin kullanıcıları herhangi bir gruba eklemeleri söz konusu olmayacak.

Bunun yanı sıra rehberinizde ekli olmayan kullanıcılar adına da geçerli olan bu özellik; kimlik avı dolandırıcılığı vakalarının da önüne geçecek. Bir grup sohbetine katılmadan önce özel bir davetiyeye ihtiyaç duyacaksınız.

İlgili yeniliğe ulaşmak için şu yolu takip etmelisiniz: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar.

Gruplara dahil olma özelliği dışında Whatsapp'a gelecek 4 yeni özellik ise;

1-) WhatsApp yeni sürüm ile ‘Dark Mode’a (karanlık mod) ve karanlık bildirim mesajlarına kavuşacak.

2-) Platforma entegre edilecek bir başka yenilik ile sessize aldığınız kişilerin durum güncellemelerini de gizlemiş olacaksınız.

3-) Yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar kendini imha eden mesajları kullanabilecek.

4-) Yeni dönemde WhatsApp başlangıç ekranına kavuşacak. ‘Splash Screen’ olarak adlandırılan bu özellik ile uygulama ilk kez başlatıldığında, ekranda bir WhatsApp logosu belirecek.