WhatsApp geri adım attı mı, son durum nedir?

WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi iptal edildi haberi sosyal medyada gündem oldu. Peki, WhatsApp kararından döndü mü? Kişisel veriler ve gönderilerin Facebook tarafından işlenmesini içeren sözleşmeyi kabul etmeyenler 8 Şubat itibariyle uygulamayı kullanamayacaklardı. WhatsApp sözleşmesi maddeleri haberimizde. İşte son gelişmeler...

Dünya çapında çok sayıda kullanıcıya sahip olan WhatsApp kısa süre önce kişisel verilerin birçok şirketle paylaşımına olanak tanıyan sözleşmeyi duyurdu. 8 Şubat'ta hayata geçecek olan Whatsapp sözleşmesini kabul etmeyenler ise uygulamadan faydalanamayacaklar. WhatsApp kişisel verilerin paylaşımına yönelik gizlilik sözleşmesi iptal edildi mi? İşte, detaylar...

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ İPTAL Mİ? 

WhatsApp tarafından kullanıcılara gönderilen ve kişisel bilgilerin Facebook tarafından işlenmesi için onay isteyen gizlilik sözleşmesinin iptal edildiği ve şirketin geri adım attığına yönelik iddialar sosyal medyada yer aldı. Ancak şirketten ya da öne sürülen kaynaktan henüz bir açıklama gelmedi. Sözleşmenin iptal edilmiş olması şu an için söz konusu değil.

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ MADDELERİ 

Altyapının ve dağıtım sistemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak,
Hizmetlerimizin veya onların hizmetlerinin nasıl kullanıldığını anlamak,
Facebook Şirketi Ürünleri genelinde emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü artırmak; örneğin sistemleri güvence altına almak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele etmek.

Onların hizmetlerini ve sizin bunları kullanma deneyiminizi iyileştirmek, örneğin sizin için önerilerde bulunmak (ör. arkadaşlar, grup bağlantıları veya ilginç içeriklerle ilgili öneriler),özellikleri ve içeriği kişiselleştirmek, satın alımları ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak ve Facebook Şirketi Ürünleri genelinde ilgili teklifler ve reklamlar göstermek, WhatsApp deneyimlerinizi diğer Facebook Şirketi Ürünleri ile birleştirmenizi sağlayan entegrasyonlar sağlamak. Örneğin, WhatsApp'ta satın aldıklarınız için ödeme yapmak üzere Facebook Pay hesabınızı bağlamanıza imkan vermek veya WhatsApp hesabınızı bağlayarak arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirketi Ürünleri üzerinden sohbet etmenize olanak sağlamak.