TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan açıklama geldi

Salgının başlaması ile birlikte Türkiye’de uzaktan eğitime geçildi. Uzun süredir devam eden uzaktan eğitim uygulamasına normalleşme ile devam edilip edilmeyeceği sorgulanırken, TBMM Başkanı Mustafa Şentop konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren online eğitime yönelik TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan açıklamada geldi. Şentop, online eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Şentop konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İnsana yapılan yatırım, bütün ülkelerin yararına olacak şekilde meyvelerini veriyor. Türk Maarif Vakfı okulları işte bu ulvi amaca da hizmet ediyor.

Türkiye'nin, yeniden bir büyük dünya gücü ve medeniyet inşacısı olma iradesinin yolu, kaliteli eğitimden ve eğitim ihracatından geçmektedir. Yeni nesillerde derin ve köklü ihya faaliyetinin, ilim ve irfanın kuşattığı dönüştürmeyle mümkün olabileceğini akıldan uzak tutmamalıyız.

Salgın sonrası yeni normalimiz zorunlu değişim gerektiren online eğitim ve online hizmetler hayatımızda kalıcı olarak bulunmaya devam edecektir. Türkiye'nin hem yerelde hem de küresel düzeyde eğitim alanında rekabet gücünü artıran bu teknolojik yatırımlara devam edeceğiz ve etmek zorundayız" ifadelerini kullandı.