Unutulmayan Cep Telefonu Yeniden Piyasada

Katlanabilir telefon furyasına Samsung, Huawei ve Xiaomi’nin ardından Motorola da katılmak için kolları sıvamış durumda. Bir dönem tasarımı ile kasıp kavuran Razr markasını küllerinden yeniden doğurtacak olan firma, bugün sır gibi sakladığı katlanabilir telefonunun sızmasını nihayet engelleyemedi.

Telefon dünyasına damgasını vuran Motorola Razr efsanesinin geri döneceğini ve katlanabilir yapıda olacağını aylar öncesinden sizlere duyurmuştuk. Uzun bir bekleyişin ardından Motorola Razr 2019 tasarımı ortaya çıktı.13 Kasım tarihinde resmiyet kazanacak olan Razr 2019’un, Galaxy Fold veya Huawei Mate X‘in aksine dikey bir şekilde katlanan ekrana sahip olacağını daha önce belirtmiştik. Cihaz özgün tasarımı ile dikkat çekiyor.

16

Evan Blass tarafından paylaşılan ve tanıtım videosundan alınan görüntüler, telefonun menteşe yapısını gözler önüne seriliyor. Alt kısımdaki çıkıntı, parmak izi okuyucu olduğunu düşündüğümüz bir düğmeyi barındırıyor.

26

Razr modellerinin tasarımsal hatlarını büyük oranda koruyan telefon, Qualcomm’un Snapdragon 710 işlemcisinden güç alacak. 4 GB ve 6 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği bulunurken, 128 GB depolama alanı sunuluyor.Cihazda 6.2 inç büyüklüğündeki OLED ekrana ek olarak, 600×800 piksel çözünürlük sunan ve kapakta yer alan bir ikinci ekran bulunuyor. Katlanabilir yapının getirdiği dezavantaj nedeniyle 2730 mAh’lık küçük bir batarya yer alıyor.

Cihazın tek elle rahatça tutulabildiği anlaşılıyor. Ancak cihaz fiyatının 1.500 euro ya da dolar bazında ki fiyatıyla Motorola Razr'ın ucuz bir telefon olarak piyasada yer almayacağı açık.

46