Ünlü oyuncu, komedyen Fred Willard hayatını kaybetti

“This Is Spinal Tap”, “A Mighty Wind” gibi filmlerdeki rolleriyle tanınmasının ardından “Everybody Loves Raymond” ve “Modern Family” komedi filmlerinde ünlenen Fred Willard Los Angeles'ta hayatını kaybetti. Ünlü oyuncu, komedyenin ölümü hayranlarını yasa boğarken, Willard'ın Covid-19'da mı öldüğü sosyal medyanın bir anda gündemine oturdu. Ünlü komedyen Fred Willard Covid-19'dan mı öldü?

Geçtiğimiz cuma gecesi Los Angeles'teki evinde hayatını kaybeden ünlü oyuncu, komedyen Fred Willard'ın ölümü, kızı Hope Mulbarger tarafından, "Çok huzurlu bir şekilde” sözleriyle açıklandı.

Bu açıklamanın ardından Willard'ın doğal sebeplerle öldüğü anlaşılırken, Yakında Netflix’te gösterime girecek ve başrolünü Steve Carell’in üstlendiği “Space Force” adlı dizide de rol alan ünlü oyuncunun hayatının son günlerine kadar çalışmayı sürdürdüğü anlaşıldı.

FRED WİLLARD KİMDİR?

Frederick Charles "Fred" Willard, 18 Eylül 1933'de Amerika'nın Cleveland eyaletinde dünyaya geldi. Shaker Heights'ta büyüyen ünlü oyuncu, 1951'de Kentucky Askeri Enstitüsü'nden hemen ardından 1955'te Virginia Askeri Enstitüsü'nden mezun oldu. This Is Spinal Tap'taki rolüyle adını duyuran Willard, Waiting for Guffman, Best in Show, A Mighty Wind, For Your Consideration, Mascots; and the Anchorman filmleri ile kariyer basamaklarını tırmandı.

Chjristopher Guest’in yazıp yönettiği “Waiting For Guffman” ve “A Mighty Wind” gibi filmlerde de rol alan Willard 90’lı yıllarda “Everybody Loves Raymond” 2000’li yıllarda da “Modern Family” adlı dizilerde rol almış, her iki rolü için de Emmy ödülüne aday gösterilmişti.

Mary Willard'la 1968 yılında evlenen Fred Willard'ın bir çocuğu vardır.