Ümit Özdağ istifa mı etti? Ümit Özdağ hangi partiden istifa etti?

İYİ Parti'den istifa eden Prof. Dr. Ümit Özdağ, "Akşener'e karşı bir genel başkanlık mücadelesi içinde olmadım" sözleri ile gündemde. Ümit Özdağ kimdir? Ümit Özdağ kaç yaşında? Ümit Özdağ hangi partiden istifa etti?

İYİ Parti Kurucular Üyesi ve 2018 yılından bu yana İstanbul Milletvekili olan Prof. Dr. Ümit Özdağ, partisinden istifa etti. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Özdağ, istifasının nedenini İYİ Parti içerisindeki FETÖ’cüler olarak açıkladı.

Bu konudaki uyarılarının dikkate alınmadığını vurgulayan Prof. Dr. Özdağ, İYİ Parti’nin kuruluş amacından uzaklaştığını vurgulayarak, Atatürk çizgisindeki Türk milleyetçilerin partiden tasfiye edildiğini belirtti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e karşı bir genel başkanlık mücadelesi olmadığını vurgulayan Prof. Dr. Özdağ, ‘Asla parti içi muhalefet yapmadım’ dedi. Akşener’in FETÖ ile mücadelesinden rahatsız olduğunu sözlerine ekleyen Özdağ, İYİ Parti’nin CHP’nin uydusu haline getirildiğini söyledi. CHP İstanbul İl Başkanı’nın İYİ Parti içişlerine karıştığını vurgulayan Prof. Dr. Özdağ, HDP’nin Kars’ı kazanmasının önünü de Akşener’in sessiz kalarak açtığını belirtti.

Kendisine kumpas kurulduğunu vurgulayan Ümit Özdağ, kongrede aday olmamasına rağmen delegelere dağıtılan kara listede ismimin üstü çizilmiş dedi. Meral Akşener’in listeye ilişkin sözlerini de şöyle aktardı: “Akşener listeden haberi olmadığını söylüyor. Yalan söylediğini düşünüyorum. Akşener yalan söylüyor. Liste Akşener ve Aydın tarafından oluşturuldu.”