Rusya’ya yeni suikast şoku: Kremlin destekli valiye bombalı saldırı

Rusya'da düzenlenen bombaladı saldırıda Kremlin'e yakın siyaset uzmanı Alexander Dugin'in kızı Darya Dugina’nın öldürülmesinin ardından Ukrayna’da da Rusya tarafından atanan vali bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Rusya'nın önde gelen isimlerinden olan ve Kremlin'e yakınlığı ile bilinen siyaset uzmanı Alexander Dugin’in kızı Darya Dugina'nın Moskova'da bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından bir şok daha yaşandı. 

24 Şubat'ta Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından Rus ordusunun ele geçirdiği Ukrayna'nın Mykhailivka kasabasında Moskova tarafından atanan Vali İvan Suşko, aracına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti. 

Son günlerde nükleer tehlike ile sık sık gündeme gelen Zaporijya kentine bağlı kasabada dün yaşanan saldırının Ukrayna'nın işgal altındaki bölgelerinde Rusya destekli yöneticilere yönelik son olay oldu. 

Ağustos ayının başında Herson'da Novaya Kakhovka kasabasının yöneticilerinden biri vurularak öldürülmüş, hemen ardından Ukrayna istihbaratının Kirovograd bölgesi sorumlusu Oleksandr Nakonechny’in bu hafta başında evinde ölü bulunmuştu.