65 yaşındaki adam 11 doz Covid-19 aşısı oldu

Hindistanlı Brahmdeo Mandal, 11 doz Covid-19 aşısı olduğunu iddia etti. 65 yaşındaki Mandal’ın iddiasına yönelik soruşturma başlatıldı.

Hindistan’daki bir sağlık yetkilisi, 65 yaşındaki bir kişiye en az sekiz doz Covid-19 aşısı yapıldığını söyledi. Yetkiliyi doğrulayan Brahmdeo Mandal ise 11 doz Covid-19 aşısı olduğunu iddia etti.

Emekli postacı Mandal, aşıların ağrılarını geçirdiğini ve sağlıklı kalmasına yardımcı olduğunu belirtti. Herhangi olumsuz bir etki yaşamadığını söyleyen Mandal’ın çok sayıda aşıya nasıl ulaştığına dair soruşturma başlatıldı.

Doktor Amarendra Pratap Shahi BBC’ye verdiği demeçte, Mandal’ın dört farklı yerden olmak üzere toplamda sekiz doz aşı vurulduğunu tespit ettiklerini söyledi.

İlk araştırmalara göre Mandal, aynı gün içerisinde yardım saatlik arayla iki doz aşı vuruldu.

Shahi, “Bunun nasıl olabileceği konusunda kafamız karıştı. Bir portal arızası gibi görünüyor. Ayrıca aşı merkezlerini yöneten kişilerin herhangi bir ihmali olup olmadığını bulmaya çalışıyoruz” dedi.

Aşı olmak için farklı merkezlere gittiğini söyleyen Mandal ise, “Aşıdan sonra ağrılarım geçti. Eskiden diz ağrım vardı ve sopayla yürüyordum. Şimdi ise gerek duymuyorum ve kendimi daha iyi hissediyorum” ifadelerini kullandı.