Gökyüzünde Formula 1 yarışlarına hazır olun

Geçmişten gelen bir özlem olsa gerek insanlar sürekli geleceği hayal ederek yaşamıştır. Günümüzde bu durum öyle bir boyuta ulaşmış durumda ki, hemen hemen her filimde geleceğe yönelik varsayımlar yapılıyor. Bugünlerde bilim kurgu ve video oyunlarından aşina olduğumuz uça otomobil yarışlarını yakında gerçek hayatta da izleyebileceğiz.

Uçan elektrik otomobiller için dünyada ilk kez spor yarış organize edecek olan Airspeeder Series, yarışların bu yıl başlayacağını ve yakın zamanda bir Granda Prix şampiyonası düzenleyeceklerini açıkladı. 

17

Organizatörlerden Matt Pearson “Yarışların yanı sıra, sürdürülebilir taşımacılıkta başlayan devrimi de hızlandırmak istediklerini” dile getirdi. 

27

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerin kaldırılmasının ardından Speeders adlı uçan elektrikli araçların testlerine devam edilecek. 

Speeder’ler daha önce yapılan insansız testlerden başarıyla geçmişti. ABD Hava Kuvvetleri ve Martin Havacılık’tan gelen bir test pilot ekibi de Kaliforniya’daki Mojave Çölü’nde, şirketin MK3 adlı son prototipini deneyecek. 

47