Twitter abonelik sistemi nedir?

Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan Twitter, 11 yıllık ücretsiz hizmetin ardından yeni bir abonelik sistemiyle gündemde. Kullanıcıların, geliştirilmiş yeni hizmet için ücret ödemesi gerekecek. Peki, Twitter’ın yeni abonelik sisteminin detayları neler? Twitter abonelik ücreti ne kadar? Twitter’dan nasıl para kazanılır? Merak edilen tüm detaylar haberimizde…

Son günlerde dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın ücretli olacağı söylentileri gündemde. ‘’TweetDeck'' ve ''Twitter Blue'' olarak adlandırılan yeni abonelik sistemiyle “Tweet atmak paralı olacak” dedikodusu kısmen de olsa gerçek oluyor.

TWEETDECK NEDİR?

Twitter’ın yeni geliştirdiği bir hizmet olan TweetDeck ile birlikte kullanıcılar hesaplarını daha verimli şekilde kullanabilecek. Ayrıca Twitter’ın ücretli bir aboneliğe geçmesinin bir diğer nedeni ise reklama olan bağlılığını azaltmak ve abonelik sisteminden gelir elde etmek olduğunu belirtiyor.

TWİTTER BLUE NEDİR?

Öte yandan şu anda Tweetdeck olarak anılan bu sistemin ismi, Twitter Blue da olabilir. Bu iddia Jane Manchun Wong isimli bir tersine mühendislik uzmanın tarafından ortaya atıldı.

TWİTTER ÜCRETİ NE KADAR?

Konuyla ilgili en çok merak edilen bir diğer husus ise, abonelik ücretinin ne kadar olacağı. Wong, Twitter Blue sisteminin ücretinin 2.99 dolar olabileceğini öne sürdü.

Konuyla ilgili Twitter’dan yapılan resmi bir açıklama yok. Ancak ücretli abonelik sistemi kapsamında sunulacak ayrıcalıklı özellikler arasında tweet’leri geri alma özelliği bulunduğu konuşuluyor.

TWİTTER ABONELİK SİSTEMİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Tüm bunların yanı sıra NTV'nin The Verge'den aktardığı habere göre, Twitter ücretli abonelik sisteminde yer imlerini daha iyi derlemeyi mümkün kılan özellikler de yer alacak.

Aboneli üyelik özelliklerini ne zaman kullanıcılara sunacağı bilinmiyor.

TWİTTER'DAN NASIL PARA KAZANILIR?

Twitter, önümüzdeki günlerde üyelerine para kazandırabilmek için ‘’Bahşiş Kutusu"nu andıran yeni uygulamasını da hizmete sunacak. Edinilen bilgiye göre, belirli bir abone sayısının üzerinde olan profiller, Twitter'dan para kazanabilecek.

Euronews’in aktardığı bilgiye göre, ‘’Bahşiş Kutusu’’ adı verilen bu sistem sayesinde kullanıcılar, takip edip sevdikleri profillere bağış yapabilecek. Söz konusu sistemin nasıl işleyeceğine dair detayların önümüzdeki günlerde netleşeceği düşünülüyor.