Yer gök kızıla döndü: Türkiye’deki yangınlarda son durum…

Türkiye'de 28-30 Temmuz tarihlerinde 21 ilde çıkan 63 orman yangınlarının söndürme çalışması havadan ve karadan müdahaleyle devam ediyor. Peki, kontrol altına alınan ve devam eden yangınlar hangileri? İşte Türkiye’de yeri göğü kızıla boyayan orman yangınlarının son durumu…

Türkiye son üç gündür peş peşe gelen yangın haberleri ile sarsılıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre ilk olarak Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve ardından farklı illere yayılan yangınlara havadanA ve karadan müdehale sürüyor.
116
Son üç günde 21 ilde meydana gelen 63 orman yangınında 4 kişi yaşamını yitirirken, yüzlerce kişi hastanelerde tedavi altına alındı. Binlerce hayvan telef oldu, orman ve tarım arazileri ile bölgedeki sera alanları küle döndü. Yangınların tehdit ettiği köy ve diğer yerleşim yerleri ise tahliye edildi.
216
Bakan Pakdemirli, Twitter hesabından ülke genelinde çıkan yangınlara ilişkin, "Bu savaşta başta orman kahramanlarımız, kamu kurumlarımız ve tüm halkımız, cansiperane, özenle, tüm gücümüzle geleceğimiz için savaşıyoruz. Tüm Türkiye'nin duaları bizimle. Canımız yanıyor. Söndüreceğiz" ifadelerini kullandı. Bakan Pakdemirli Twitter hesabından an be an orman yangınlarına dair son gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın aktardığı son bilgiye göre, 57 yangın kontrol altına alınırken, 14 yangının devam ettiği bildirildi.

Peki, kontrol altına alınan ve devam eden yangınlar hangileri? İşte detaylar… 

416