TSK, terör hedeflerini vurmaya devam ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağlı topçu birlikleri Suriye, Ayn İsa’da bulunan terör örgütü PKK/PYD hedeflerini vuruyor…

Suriye’nin kuzeyinde istikrarı ve sınır güvenliğini sağlamaya yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı bölgesinde 29 Kasımı 30 Kasıma bağlayan gece yarısında TSK’ya bağlı topçu birlikleri tarafından Suriye, Ayn İsa’da konuşlu terör örgütü PKK/PYD unsurları vuruldu. Ayn İsa’da bulunan terör örgütü mensuplarının havan atışları ile taciz gerçekleştirdiği ve angajman kuralları çerçevesinde terör hedeflerinin ağır şekilde vurulduğu aktarılıyor. Barış Pınarı Harekatı bölgesinde Tel-Abyad yerleşim yerinin güney batısındaki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına yönelik olarak teröristlerin eylem girişimi en sert şekilde karşılık buldu.

 TSK tarafından terör örgütü PKK/PYD’nin bölgedeki hareketleri sürekli takip edilmekte bu bağlamda teröristlerin sızma girişimlerine anında müdahale edilmektedir. Son yaşanan olayda angajman kuralları en sert şekilde işletilerek M4 karayolu çevresindeki çok sayıda terör hedefi vuruldu. TSK’nın son dönemde bölgede işlettiği sert angajman kuralları neticesinde terör örgütü PKK/PYD çok sayıda kayıp verdi. Teröristlerin eylem girişimlerinde ise azalma oldu.

Barış Pınarı Harekat bölgesinde bulunan Ayn İsa’da Rusya ile birlikte terör örgütü PKK/PYD unsurları da bulunmaktadır. Bölgede bulunana PKK/PYD kaynakları ise işletilen ağır angajmanı, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki PKK/PYD hedeflerine yönelik yeni bir hareket düzenleye bileceğini şeklinde aktarıyor.