Yıldırım-13 Bestler Dereler operasyonu başladı

İçişleri Bakanlığınca başlatılan, bölge halkının desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam eden Yıldırım Operasyonlarının on üçüncüsü olan “Bestler Dereler Operasyonu” başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak olduğu bildirildi.

İçişleri Bakanlığınca başlatılan, bölge halkının desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam eden Yıldırım Operasyonlarının on üçüncüsü olan “Bestler Dereler Operasyonu” başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Şırnak-Siirt-Van-Hakkari İl Jandarma Komutanlığınca Yıldırım-13 Bestler Dereler Operasyonu başlatıldı. Operasyonda 2.512 personel (161 operasyonel tim) görev alıyor.

13 Temmuz 2020 tarihinde yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik başlatılan Yıldırım (1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12) Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam;

124 terörist etkisiz hale getirildi,

53 işbirlikçi yakalandı,

190 mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.