Tuba Vural Çokal kimdir, kaç yaşında? Tuba Vural Çokal'ın AK Parti'de görevi ne?

İYİ Parti'den istifası sürecinde yeni parti iddiaları ile gündeme gelen Tuba Vural Çokal, 11 Mart 2020 tarihinde AK Parti saflarına katılmıştı. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde açıklanan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun 75 kişilik listesinde yer alan Çokal, en fazla merak edilen isimler arasında yer aldı. Tuba Vural Çokal kimdir, kaç yaşında? Dr. Tuba Vural Çokal'ın AK Parti'de görevi ne?

1973 yılında Antalya’da dünyaya gelen Dr. Tuba Vural Çokal, ilk ve orta öğrenimini Çağlayan İlköğretim Okulu’nda tamamladı.

Lise eğitimini İstanbul Özel Ata Koleji’nde tamamlamasının ardından 1996 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı "Fizyoloji Bölümü" ihtisasını 2003 yılında tamamlayan Çokal, ABD Baylor Üniversitesi’nde ve Hindistan’da Agarwal Hastanesi’nde katarakt cerrahisi üzerine master derecelerini aldı.

Türkiye’ye kesin dönüş yapmasının ardından İstanbul Hastanesi’nde göz doktoru olarak görev alan Tuba Vural Çokal, Şişli Göz Nurunu Koruma Vakfı'nda başhekim ve Side Anadolu Hastanesi'nde uzman hekim olarak hizmet sundu.

27. Dönem Antalya Milletvekili olarak İYİ Parti sıralarından TBMM’ye giren Çokal, bir süre İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. İYİ Parti’den istifa etmesinin ardından 11 Mart 2020’de AK Parti saflarına katılan Tuba Vural Çokal, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekte.

Tuba Vural Çokal, evli ve iki çocuk annesidir.