Tuba Varol Çokal kimdir, nereli ve kaç yaşında? Tuba Varol Çokal DEVA listesinde yer aldı mı?

İYİ Parti'den istifası günlerce tartışılan Antalya Milletvekili Tuba Varol Çokal, Ali Babacan tarafından bugün resmen kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) listesinde yer aldı mı? Tuba Varol Çokal hangi partiye katıldı? Tuba Varol Çokal kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Tuba Varol Çokal'ın biyografisi...

1973 yılında Antalya’da doğan Tuba Varol Çokal, ilk ve ortaöğretimini Antalya’da tamamlamasının ardından Trakya Üniversitesi’nde Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı ve yine Trakya Üniversitesi Fizyoloji Ana Bilim dalını bitirmiştir.
 
ABD ve Hindistan’da katarakt üzerine çalışmalar gerçekleştiren Tuba Varol Çokal, İstanbul Hastanesinde Göz Doktoru olarak görev almış, Şişli Göz Nurunu Koruma Vakfı’nda başhekimlik görevi yürütmüştür.
 
2007 yılından itibaren kendi kliniğinde doktorluğa devam eden Çokal, İngilizce ve Almanca bilmektedir.
 
Bir süre İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanlığı görevi üstlenen Tuba Varol Çokal, 2018 yılında Antalya’dan İYİ Parti adayı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) girmiştir. Çokal, milletvekilliği sürecinde ayrıca İYİ Parti STK’larla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev almıştır.
 
 13.02.2020’de partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından paylaşan Çokal, istifa dilekçesinde yer verdiği sözleri ile tartışma konusu olmuştur.
 
Ali Babacan’ın kurduğu ve bugün açıklanan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) listesinde yer alacağı iddiaları gündeme gelen Tuba Varol Çokal, bugün AK Parti'ye katıldı.