Truth Social istediği başarıyı yakalayamadı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Ekim 2021’de “devrimci” bir teknoloji şirketi kuracağını açıklamıştı. Ancak Trump’ın sosyal medya platformu Truth Social, beklenen başarıyı yakalayamadı.

Trump’ın sosyal medya uygulaması, 21 Şubat’ta kullanıma açıldı. Truth Social ismi verilen bu uygulama, aradan altı hafta geçmesine rağmen birçok sorunla karşı karşıya. 1,5 milyon kişi, uygulamayı kullanmak için sırada bekliyor.

Twitter’a benzer bir uygulama olarak ön plana çıkan Truth Social; Android telefonlarda kullanılamıyor ve internet tarayıcılarda açılmıyor. Ayrıca ABD dışında bulunan birçok yerden bu uygulama indirilemiyor.

Geçen yıl yaşanan ABD Kongre baskını sonrası attığı twetlerin ardından Donald Trump’ın hesabı kapatılmıştı. Twitter gerekçe olarak ise Trump’ın twetlerinin şiddeti körüklemesini göstermişti.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, New York Üniversitesi Sosyal Medya ve Politika bölümünün başında bulunan Joshua Trucker, uygulamanın şu ana kadarki performansını “tam bir felaket” olarak nitelendiriyor.

Uygulamayı indiren birçok kişi, kullanım konusunda sorunlar yaşıyor.

Trump’a yakın bir Cumhuriyetçi ise “Bunu düzeltmek birkaç gün alırdı, haftalar değil” ifadeleriyle eleştirilerde bulundu.