Trump'ın sosyal medya şirketi 1 milyar dolar yatırım aldı

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın yeni sosyal medya şirketi Trump Medya ve Teknoloji Grubu’nun 1 milyar dolar yatırım aldığı açıklandı.

Sosyal medya platformlarında yasaklı olan Donald Trump, kendi sosyal medya şirketini kurarak yeni bir platform oluşturacağını açıklamıştı. Eski ABD Başkanı’nın şirketi Trump Medya ve Teknoloji Grubu, “Truth Social” adlı platformun önümüzdeki yılın başlarında açılmasını planlıyor.

Big Tech olarak adlandırılan teknoloji şirketlerini siyasi ayrımcılık yapmakla suçlayan Trump, oluşturdukları platformun “siyasi ideoloji temelinde ayrımcılık yapılmadan” iletişime izin verileceğini ifade etti.

Eski ABD Başkanı’nın şirketi, borsada yer almadan önce yatırımcılar ile 1 milyar dolarlık anlaşmaya imza attığını duyurdu. Ancak hangi şirketlerden yatırım alındığı belirtilmeden “farklı kurumsal yatırımcılar” açıklaması yapıldı.

Söz konusu yatırımlar, gelecek seçimlerde başkanlık için aday olması beklenen Trump’ın sert eleştirilere maruz kalsa da hala güçlü bir mali desteğe sahip olduğunu gösterdi.