Trump kendi sosyal medyasını kuruyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump, TRUTH Social adlı yeni bir sosyal medya platformu kuracağını açıkladı. Taliban'ın Twitter'daki varlığına dikkat çeken Trump, teknoloji şirketlerine sitem etti.

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarındaki hesapları askıya alınan veya yasaklanan Trump, yeni bir sosyal medya platformu kuracağını duyurdu. Eski ABD Başkanı, TRUTH Social adlı platformun, muhalif sesleri susturmakla suçladığı büyük teknoloji şirketlerine karşı kurulduğunu açıkladı.

TMTG tarafından yapılan açıklamaya göre, TRUTH Social adlı platform 2022’nin ilk üç ayında ülke çapında kullanıma sunulacak.

Trump’ın başkanlığını yürüttüğü Trump Medya ve Teknoloji Grubu (TMTG) aynı zamanda bir video içerik platformu kurmayı da planlıyor.

Bu yılın başında kurulan “From the Desk of Donald Trump” adlı web sitesi, bir aydan kısa bir süre sonra kalıcı olarak kapatılmıştı.

Trump, “Taliban’ın Twitter’da büyük bir varlığı olduğu bir dünyada yaşıyoruz, ancak en sevilen Amerikan Başkanı susturuldu” ifadeleriyle sosyal medya platformlarına tepki gösterdi.