FBI baskınında yeni gelişme: Trump’ın evinde nükleer belgeler bulundu

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın evine gerçekleştirilen FBI baskınında bulunan gizli belgeler arasında başka bir ülkeye ait nükleer silahlarla ilgili bir belgenin de olduğu iddia edildi.

ABD’nin önceki başkanı Donald Trump’ın geçen ay Florida’daki evine FBI tarafından baskın düzenlenmişti. Trump’ın Beyaz Saray’dan ayrılırken yanında götürdüğü öne sürülen 11 binin üzerinde gizli belgenin ele geçirildiği duyurulmuştu.

Söz konusu belgelerin içeri hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmazken, Washington Post gazetesi belgelerden birinin başka bir ülkenin nükleer silahlarına ilişkin gizli belgeler içerdiğini öne sürdü.

Trump’a yönelik soruşturmada görevde bulunan ancak ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırılan haberde, belgenin hangi ülkeye ait olduğuna ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi.

Washington Post, Trump’ın evinde ele geçirilen kayıtlar arasında bilinmesi özel izinler gerektiren çok gizli ABD operasyonlarını detaylandıran belgelerin de olduğunu öne sürdü.

Söz konusu haberde, Trump’ın evinde bulunan belgeler arasında ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin bazı üst düzey ulusal güvenlik yetkililerinin dahi inceleme izni bulunmadığı kaydedildi.