Eski Beyaz Saray Genel Sekreteri: "Trump 2024'te aday olmayacak"

Beyaz Saray’ın eski Genel Sekreteri John Kelly, Trump’ın 2024’te başkanlık için aday olmayacağını çünkü “kaybeden olarak görülmek istemeyeceğini” söyledi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, koltuğunu Biden’a bırakmasının ardından yeniden başkanlık için aday olacağının sinyallerini veriyordu. Trump seçimlere hazırlık olarak kampanya ve mitinglerini sürdürürken, bazı eski müttefiklerinden aksi yönde açıklamalar geldi.

Trump döneminde Beyaz Saray Genel Sekreteri olan John Kelly, seçim dönemine kadar Trump’ın yarışa devam edeceğini, ancak sonunda bırakacağını söyledi.

Kelly, “Trump yarışa girmeyecek. Bu konuda konuşmaya devam edecek. Hatta adaylığını ilan da edebilir. Ancak yarışmayacak. Çünkü kaybeden olarak gözükmek istemez” şeklinde iddialarda bulundu.

Beyaz Saray’daki görevini 2019 yılında bırakan Kelly, görevde kaldığı süre boyunca Trump’ı eleştirmemişti. Ancak 6 Ocak’taki Kongre baskınının ardından Trump’a birçok eleştiri yöneltti.

ABC News röportajında 6 Ocak saldırılarına değinen Kelly, Trump’ın Kongre’ye giderek onları durdurması gerektiğini söyledi.