Koronavirüs izolasyonunda oynanabilecek oyunlar

Vakanın 220 bini ve ölüm oranının 9 bini geçtiği koronavirüse karşı ülke ve bireyler aldıkları tedbirleri artırmaya başladı. Vaka sayısının kritik seviyelere ulaştığı ülkelerde karantina uygulanırken, Kovid-19'un salgın boyutuna ulaşmadığı ülkelerde bireysel tedbirler alınmaya başlandı. Sosyal izolasyonun artışa geçtiği bu dönemde bireyler evlerinde gerçekleştirebileceği faaliyetler arayışına girdi. Bunun başında filmler ve mobil-desktop oyunları geliyor. Sizler için eğlenceli oyunları derledik.

Call of Duty

Mobil ve destktop oyunları artık insanların vazgeçilmez bir parçası olmaya başladı. Boş zamanı değerlendirmeden keyifli vakit geçirmeye kadar oyunlar kurtarıcı konumunda. Oyunlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Popüler olan oyunların büyük çoğunluğunu ise Battle Roayel türündeki oyunlar oluşturuyor. İşte sizler için derlediğimiz oyunlar.  

113

Call of Duty efsane oyunların arasında yer alıyor. Nereden bakarsanız bakında her paltformda çıktığı günden beri en çok oynananlar listesinde yer alıyor. Mobile platformlarda ve destktopta oynayabileceğiniz bir oyun olan CoD’nin popülerliği her geçen gün artıyor. Ekim ayının en çok konuşulan oyunları arasında giren oyun Battle Royale tarzında oynanıyor.  

213

Kendi oyun içi dinamiklere sahip olan oyun için teknik olarak bir sistem gereksinimine sahip olmanız gerekmiyor. Oyunu oynamak için ihtiyaç duyacağınız en önemli detay kesinlikle hafızanızın olması. Şu an için 1,5 GB’lık bir boş alan istiyorsa da bu sizi yanıltmasın, sürekli aldığı güncellemeler ile oyunun daha fazla alana ihtiyaç duyacağı söylenebilir. Grup halinde veya tek olarak oynanan oyunu evde koronavirüs karantinası altında kaldığınız günlerde aile bireylerinizle oynayabilirsiniz.  

PUBG Mobile

İzolasyon döneminde can sıkıntısına birebir gelecek bir diğer oyun da oyun dünyasını kasıp kavuran PUBG. Çinli teknoloji ve oyun devi Tencent tarafından sunulan PUBG Mobile, oyun dünyasında ağırlığını hissettiriyor. Mobilde çok oldukça fazla kullanıcısı olan PUBG’nin desktop tarafından da oldukça büyük bir oyuncu kitlesi bulunuyor.  

413