TEKNOFEST Cumhuriyetin 100. yılında Başkent Ankara'da düzenlendi

Cumhuriyet'in 100. yılında ilk kez başkentte düzenlenen TEKNOFEST sona erdi. Tüm çevrelerde yoğun ilgiyle karşılanan dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivallerinden TEKNOFEST; ileri teknoloji cihazlara ev sahipliği yaptı.

TEKNOFEST; 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Anadolu Ajansı'nın (AA) 8. kez global iletişim ortaklığında, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde Etimesgut Havaalanı'nda düzenlendi.

115

Festival, Türkiye'nin millî teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu 125 kurumun katkısıyla gerçekleştirildi.

215

İlk gün müzikal ve konserlerle başlayan festival, diğer günlerde de birçok aktiviteye yer verdi. Festivalde, dikey rüzgâr tünelinden Güneş gözlemine, uzay temalı çocuk parkından simülasyona kadar pek çok aktivite gerçekleşti. TEKNOFEST kapsamında şarkıcı Mazhar Alanson da sevenleriyle buluştu.

Yerli olarak geliştirilen Deneyap Kart'ın proje portföyünü genişletmek, proje üretkenliğini yüksek teknoloji tutkunlarıyla buluşturmak amacıyla düzenlenen Deneyap Kart Robolig Yarışması da ilk kez TEKNOFEST Ankara'da düzenlendi.

415