Suudi Arabistan'dan kırmızı listedeki ülkeleri ziyaret edenlere üç yıl seyahat yasağı

Covid-19 ile mücadele kapsamında kısıtlamalarına devam eden Suudi Arabistan, kırmızı listeye alınan ülkelere seyahat eden vatandaşlarına üç yıl seyahat yasağı getirecek.

Son olarak koronavirüs varyantlarının en fazla görüldüğü Endonezya ile uçuşlarını askıya alan Suudi Arabistan, yeni bir karar daha imza attı. 

Delta, Delta + ve Lambda gibi varyantların ülkelerine girişini engellemeye çalışan Suudi yetkililer, koronavirüs nedeniyle "kırmızı listede" yer alan ülkeleri ziyaret eden vatandaşlarınaa 3 yıl seyahat yasağı getirileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulan yeni karara göre, yalnızca seyahatten men edilmeyecek olan vatandaşlar ağır cezalar ile de karşı karşıya kalacak.

SUUDİ ARABİSTAN'IN KIRMIZI LİSTESİNDE HANGİ ÜLKELER VAR?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında bir 'kırmızı liste' oluşturan Suudi Arabistan'ın yasakladığı ülkeler şöyle:

- Afganistan

- Arjantin 

- Birleşik Arap Emirlikleri

- Brezilya

- Endonezya

- Etiyopya

- Güney Afrika

- Hindistan

- Lübnan

- Mısır

- Pakistan

- Türkiye

- Vietnam

SUUDİ ARABİSTAN'DA KAÇ COVID-19 VAKASI VAR?

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, ülkede 24 saatte  1.379 yeni vaka saptandı. Toplam hasta sayısı ise 520.774 kişi.

Bakanlığa göre, en fazla vaka 273 ile başkent Riyad'da kaydedilirken, onu 242 ile Mekke, 224 ile Doğu Eyaleti, 154 ile Asir ve 117 vakayla Cizan takip etti.