Sıfır ve ikinci el otomobil pazarı: 150 bin TL’nin altında 3 araç kaldı

Yılın ilk yarısı otomotiv pazarındaki hareketliliğin beklentinin oldukça üzerinde olduğunu kaydeden Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, Intell4’a verdiği demeçte sektörün temmuz sonrası beklentilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle mücadele kapsamında alınan kısıtlama kararlarının kalkmasıyla birlikte, otomotiv sektörünün hareketlenmesi bekleniyor.  

111

Önümüzdeki günlerde otomotiv pazarında beklenen gelişmeleri Intell4’a değerlendiren Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, ikinci el otomobil satışlarında ciddi bir yükseliş bekliyor. 

211

Salgın nedeniyle yaşanan kısıtlamalar ve çip krizi gibi global arenayı ilgilendiren üretim sorunları sebebiyle durgun geçtiği düşünülen 2021 yılının ilk yarısına dair değerlendirmelerde bulunan Yalçın, otomotiv pazarındaki hareketliliğin beklentinin oldukça üzerinde olduğunu kaydetti. 

SIFIR OTOMOBİL SATIŞINDA REKOR

Yılın ilk yarısı sıfır kilometre araç satışlarında rekor kırıldığını belirten Yalçın, ‘’Açıkçası bu sektörün çok beklemediği bir durumdu. Ancak temmuz sonrası sıfır kilometre araç satışlarında bir gerileme öngörüyoruz. Yılın ikinci yarısı, özellikle Kurban Bayram’ı sonrasında ikinci el otomobil satışlarının artacağına yönelik bir beklenti söz konusu’’ ifadelerini kullandı. 

411