Eski Suudi yetkilinin kızını Cemal Kaşıkçı gibi öldüreceklerdi

Eski bir üst düzey Suudi istihbarat yetkilisinin kızı, Suudi yönetiminin temsilcileri tarafından kendisine ve ailesine ilişkin tehditler savrulduğunu ve gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü İstanbul’daki Suudi Arabistan Konsolosluğu’na çağrıldığını söyledi.

Eski Suudi yetkili Saad Aljabri’nin kızı Hissah Al-Muzaini, çarşamba günü CNN’e verdiği röportajda, Suudi hükümetinin kendisine ve ailesine yönelik tehditte bulunduğunu öne sürdü.

Al-Muzaini, Krallık temsilcilerinin kendisini İstanbul’daki Suudi Arabistan Konsolosluğu’na gitmesi için teşvik ettiğini belirterek, “Gitmediğim için şanslıyım. Yoksa çocuklarımın anne ve babası olmayacaktı” dedi.

Kanada’da sürgünde olan eski Suudi istihbarat yetkilisi Saad Aljabri, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın kendisini öldürtmek için ekip yolladığını açıklamıştı.

Al-Muzaini, babasının iddialarını yineledi ve kocasının kaçırıldığını iddia etti. Son dört yıldır kabus yaşadıklarını belirten Al-Muzaini, "Kendinizi hayal edin, babanız ölüm timlerinin hedefi oldu, kardeşleriniz hapsedildi ve hiç yapmadıkları şeylerle suçlandılar. Kocanız hapsedildi, kaçırıldı ve ardından işkence gördü" ifadeleriyle yaşadıklarını anlattı.