İngiltere Sovyetler’de ne planlıyor?

İngiliz medyası Daily Mail, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ocak ayında Parkinson hastalığı nedeniyle görevi bırakacağını iddia etti. Daily Mail'in Moskova'daki kaynaklardan elde ettiği bilgilere dayandırılan haberde, gelecek Ocak ayında görevi bırakacağı ileri sürüldü. Önceki yıllarda da benzer iddialar atıldığında görev sonu için 2024 yılı denildi. Putin görevi bıraksa bile Putinizm Rusya’da devam edecek…

İngiliz medya kuruluşu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili çarpıcı bir iddia geldi. Daily Mail'in Moskova'daki kaynaklardan elde ettiği bilgilere dayandırılan haberde, Putin, 2012 yılından bu yana Parkinson hastalığının pençesinde olduğu ve Ocak ayının sonunda devlet başkanlığı görevini bırakacağını ileri sürüldü.

110

İNGİLTERE PUTİN’İN GİTMESİNİ ÇOK İSTİYOR!

Haber detayında ise Rus lider Putin'in zaman zaman sağ kolunda beliren bulguların Parkinson hastalığına işaret edildiği, iddia edildi. Putin hakkında geçtiğimiz yıllar, Parkinson hastası olduğuna dair birçok kez iddia ortaya atılırken, söz konusu iddialar Britanya Tıp Dergisi tarafından incelendi. Yapılan incelemelerde, Putin’in sağ kolunda asimetrik olarak azaltılmış bir kol salınımı olduğu ve bulgunun Parkinson hastalığının bir belirtisi olduğuna dikkat çekiliyor .

210

Russia Today isimli Rus medyası geçtiğimiz hafta Putin'in ömür boyu senatör olmasını sağlamak için yasa tasarısının hızlıca hazırlandığı açıklandı. RT'de yer alan habere göre, tasarısının “Rusya’da nihai bir iktidar geçişi için zemin hazırlandığının bir işareti” olarak analistler tarafından yorumlandı. 

RUSYA PUTİN OLMASA DA PUTİNİZM İLE YÖNETİLİR!

Uluslararası basında yer alan haberlere göre Putin’in görevi bir gün son bulacak olsa da Putinizmin devam etmesi garanti altına alınıyor gibi görünüyor. Öte yandan analistler de her ne kadar görevi bırakacak olsa da Putin’in ülkenin yönetiminin kendi çizdiği çerçeve doğrultusunda devam etmesini sağlamaya çalıştığını belirtiyor.

410