Pompeo'nun yeni işi belli oldu

Trump döneminde Dışişleri Bakanı olan Mike Pompeo’nun yeni işi belli oldu. Eski bakan, yorumcu olarak Fox News’te çalışmaya başlayacak. Pompeo’nun dış politika ve ulusal konularda güvenilir bir isim olduğu belirtilirken, eski dışişleri bakanının yeni işi Fox News CEO’su Suzanne Scott tarafından duyuruldu.

Eski ABD Başkanı Donald Trump yönetiminde Dışişleri Bakanı olan Mike Pompeo, televizyonda yorumcu olarak çalışacağını açıkladı. Fox News kanalında yeni işine başlayacak olan eski bakan, dış politika ve ulusal konulara dair yorum yapacağını belirtirken, "Önce Amerika" politikasının Amerika’ya olan olumlu etkilerini de anlatacağını ifade etti.

"FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI SUNACAK"

Fox News CEO’su Suzanne Scott, Pompeo’nun Amerika’nın dış politikası ve ulusal konularda önemli ve güvenilir bir isim olduğunu dile getirdi. Öte yandan, Pompeo’nun eski CIA başkanlığına da değinen Scott, milyonlarca izleyiciye farklı bir bakış açısı sunacağını söyledi.

Pompeo’nun yeni işine başlangıç tarihinin 9 Nisan olması planlanıyor. "Fox & Friends" programına çıkacak olan Pompeo, yıllık 570 bin dolardan fazla maaş alacak. Pompeo ve kanal arasında yapılan anlaşmanın detayları açıklanmıyor. Ancak daha önce yine Trump döneminde ulusal güvenlik danışmanı olarak çalışmış John Bolton’un Fox News ile yaptığı 569 bin dolarlık anlaşmadan daha yukarıda olacağı tahmin ediliyor.