Pençe Kilit Operasyonu devam ediyor, iki asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, devam eden "Pençe Kilit" operasyonunda, Muhabere Üsteğmen Ömer Delibaş ve Piyade Teğmen Kaan Kanlıkuyu'nun şehit olduğu belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “Pençe 1”, “Pençe 2” ve “Pençe Kartal” operasyonlarının devamı olarak dün Irak’ın kuzeyinde başlattığı “Pençe Kilit” operasyonu sürüyor.

Milli Savunma Bakanlığı, operasyon bölgesinde bir Türk askerinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Açıklamada, Muhabere Üsteğmen Ömer Delibaş’ın terör örgütü PKK üyeleri tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldığı ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ifade edildi.

32 yaşında, evli ve bir kız çocuğu babası olduğu öğrenilen Ömer Delibaş için Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bir taziye mesajı yayımladı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Kahraman silah arkadaşımız, 18 Nisan’da şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” denildi.

Pençe Kilit” operasyonunda Ömer Delibaş’ın şehit olmasının ardından, Piyade Teğmen Kaan Kanlıkuyu’nun da roketatarlı saldırı sonrasında şehit olduğu duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 19 Nisan 2022 tarihinde, kahraman silah arkadaşımız P.Tğm. Kaan Kanlıkuyu, teröristler tarafından yapılan roketatarlı saldırı sonucunda şehit olmuştur” ifadelerine yer verildi.