Papa Franciscus koronavirüse mi yakalandı?

Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, katıldığı bir toplantıda rahatsızlanınca gün boyu yapacağı tüm etkinlikler iptal edildi. İtalya'da hızla yayılarak 12 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan ve Avrupa'ya İtalya'dan yayıldığı kesinleşen koronavirüs uyarılarına rağmen kalabalıkla tokalaşan Papa'nın öksürmesi, ve burun akıntısı gözlerden kaçmadı.

Vatikan, Katolik dünyasının ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un hastalandığını duyurdu. Papa'nın bugün Roma din adamlarıyla yapılması planlanan etkinliği hastalık nedeniyle iptal edildi.

Vatikan'dan yapılan duyuruda 83 yaşındaki Papa Francis'in 'hafif bir rahatsızlık' geçirdiği, evde istirahat edeceği bilgisi paylaşıldı.

Vatikan'ın duyurusunda Papa'nın hastalığı ile ilgili detaylı bilgi paylaşılmadı ancak Papa'nın en son görüntülendiği kilise etkinliğinde sürekli olarak burnunu silmesi ve öksürmesi dikkat çekti.

Papa bir gün önce katıldığı etkinlikte corona virüs ile ilgili yapılan tüm uyarılara rağmen kalabalık insan topluluğu ile tek tek tokalaşmış ve öpüşmüştü.