MEB açıkladı: Okullar ne zaman açılacak?

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında mart ayından bu yana kapalı olan ve EBA TV üzerinden eğitimler de devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son açıklama ile okullara dönüş öncesi telafi eğitimlerin ne zaman başlayacağı belli oldu. Okullar ne zaman açılacak? Telafi eğitimi yapılacak mı? 2020 yılında okullar açılacak mı?

Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında alınan tedbirlerle birlikte ilk olarak okulların kapatılması kararı alınmış hemen ardından da EBA TV üzerinden telafi eğitimlerine başlanmıştı.

Milyonlarca öğrenci ve öğretmen okula dönüş için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamayı ilgiyle takip ederken, beklenen açıklama geldi. 

Uzaktan eğitim sürecini 19 Haziran Cuma günü tamamlamaya hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son açıklamada, 31 Ağustos 2020'de yüz yüze telafi eğitimi için okulların üç haftalık süre ile açılmasının kararlaştırıldığı duyuruldu.

2020 - 2021 Eğitim - Öğretim dönemi içerisinde de bu yıl yapılamayan derslerin telafileri için eğitimler devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya ilişkin, "Yüz yüze telafi eğitim, özel okullarda 15 Ağustos 2020'den sonra başlayacak olup Ağustos ve Eylül aylarında toplam süresi en az üç hafta olacak şekilde düzenlenecek. Telafi eğitimi yapacak özel okullar eğitimin zamanı ve süresini il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine bildirecek ve eğitime başlamadan ve eğitim süresince okullarında tedbirleri alacak. Destekleme ve yetiştirme kursları için telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz" dedi.