Oktay'dan Avrupa'ya mesaj:Tehdit ya da blöf değil

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay yaptığı açıklamada, Başkan Erdoğan'ın "Kapıları açarız' sözüne istinaden "Böyle bir göç olursa Avrupa'nın bundan etkilenmemesi söz konusu değildir" dedi. Oktay, Cumhurbaşkan Erdoğan'ın 'Kapıları açarız' şeklindeki açıklamasının tehdit ya da blöf olmadığını da dile getirdi.

Oktay'dan Avrupa'ya mesaj:Tehdit ya da blöf değil

AK Parti 131. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Başkan Erdoğan, Suriyeli sığınmacılar konusunda AB'nin söz verdiği desteği sağlamadığını söyleyerek "Bu şekilde giderse sınır kapılarını açacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı yardımcısı Oktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kapıları açarız' açıklamasına ilişkin ise, "Bu ne bir tehdittir ne de bir blöftür. Bu bir gerçektir. Nasıl olsa yeni göç akımı dalgası başlarsa Türkiye bunu göğüsleyecektir yaklaşımı ve rahatlığı, kesinlikle yanlış bir rahatlık ve yaklaşımdır" ifadelerini kullandı.

''Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir''

Oktay, açıklamasında "Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir. Onların göçmen deposu değildir. Oluşturdukları krizlerin de faturasını ödeyecek ülke değildir." dedi..