Sovyetler'in batırdığı Nazi gemisi ilk kez görüntülendi, bombalar ortaya çıktı

Küresel iklim değişikliği nedeniyle Avrupa'da yaşanan kuraklıklar, II. Dünya Savaşı'nın izlerini de yeniden ortaya çıkardı. Son olarak Tuna nehrinde bir Nazi gemisi batığı ilk kez görüntülendi.

Avrupa'da yaşanan aşırı sıcaklar, büyük nehirlerin su seviyelerinin azalmasını da beraberinde getirdi. Kuraklık nedeniyle suların çekildiği bölgelerde, tarihi kalıntılar da bir bir ortaya çıkmaya başladı. 

110

Sırbistan'da Tuna nehrinin su seviyesinin azalmasının ardından II. Dünya Savaşı'ndan kalan ve içerisinde hala patlayıcılar bulunan bir Nazi gemisi ortaya çıktı. 

210

Prahova kenti yakınlarında ortaya çıkan gemilerin 1944 yılında Ruslar tarafından batırılan Nazi filosuna ait olduğu belirtildi. II. Dünya Savaşı'nda Sovyet ordularından kaçan gemilerin battığı bölgede daha fazla batığa rastlanması bekleniyor. 

Reuters'ta yer alan habere göre, bölgede batan Nazi filosunda 20 adet gemi bulunduğu vurgulandı. Su seviyelerinin her geçen gün düşmesi nedeniyle batık gemilerin taşımacılığı engellemesinden endişe ediliyor. 

410