Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz acil ameliyata alındı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, mide kanaması sebebiyle acil olarak ameliyata alındı. Cengiz'in sağlık durumuna ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Mustafa Cengiz'in ameliyata alınmasının ardından ilk açıklama Galatasaray Kulübü'nden geldi. 

Yapılan açıklamada, 

"Başkanımız Sayın Mustafa Cengiz bu sabah ameliyata alınmış olup, operasyon halen devam etmektedir. Başkanımızın genel sağlık durumu hakkında gerektiği takdirde bilgilendirme yapılacaktır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletir acil şifalar dileriz"  denildi.

MUSTAFA CENGİZ KİMDİR?

Gaziantep'in Nizip ilçesinde 1949 yılında dünyaya gelen Mustafa Cengiz, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Gaziantep Lisesi'nde eğitim aldı. Ardından  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi giren Mustafa Cengiz, mezun olduktan sonra Köy-Koop Merkez Birliği'nde kurucu uzman olarak görev yaptı.

12 Eylül drbesine kadar TANSA genel müdürlüğünü yapan Mustafa Cengiz, darbenin ardından memuriyetten istifa ederek, Ortadoğu ülkelerinde çalışmaya başladı.

Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası'nda genel başkanlık görevi üstlenen Mustafa Cengiz, İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği yaptı. Galatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyeliğini üstlenen Mustafa Cengiz, 20 Ocak 2018 tarihinde Galatasaray SK başkanı seçildi.

İngilizce, Arapça ve Fransızca bilen Mustafa Cengiz, evli ve bir çocuk sahibidir.