Veliaht Prens'in "zehirli yüzük" planı

Eski bir Suudi yetkili, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın babasının tahta geçmesi için 2014’te dönemin kralını öldürecek “zehirli bir yüzük” kullanmaktan bahsettiğini öne sürdü.

2017 yılında ülkeden kaçan eski istihbarat şefi Saad el-Jabri, pazar günü CBS’te yayınlanan röportajında Suudi Arabistan Veliah Prensi Muhammed bin Selman’ın babasını tahta geçirme planlarından söz etti.

Eski Suudi yetkilinin iddiasına göre Veliaht Prens, bakan olduğu 2014 yılında, babasını tahta geçirmek için Kral Abdullah’ı öldürebileceğini dile getirdi.

El-Jabri, Selman’ın, “Kral Abdullah’a suikast düzenlemek istiyorum. Rusya’dan zehirli bir yüzük alıyorum” ifadelerini kullandığını iddia etti.

Ayrıca Suudi istihbaratının Veliaht Prens’in doğruyu söyleyip söylemediğinden emin olmadıklarını, ancak toplantının kaydedildiğini ve iki kopyasının nerede olduğunu da bildiğini sözlerine ekledi.

Veliaht Prens Selman’ı “psikopat” ve “katil” olarak nitelendiren el-Jabri, sürgünde bulunduğu Kanada’da kendisini öldürmekle suçladı.