Modüler blockchain destekli telefon: BOB X

Blockchain tabanlı telefonlar piyasada günden güne duyulurken şimdi de kripto para satışı yapan Pundi X kullanıcının üzerinde oynama yapabileceği modüler blockchain tabanlı telefonunu tanıttı.

İlk blockchain tabanlı telefonunu Endonezya’da yapılan Xblockchain Summit etkinliğinde tanıtan kripto para şirketi Pundi X XPhone’u duyurmuştu.Piyasaya sürmesinin ardından şirket şimdide modüler yapıda blockchain tabanlı BOB’u piyasaya sunmaya hazırlanıyor.


110

Merkezsiz çevrimdışı kripto para satış ağı girişimi Pundi X, 10 Eylül’de BT odaklı haber portalı CIOL’un Berlin’deki IFA fuarında Blockchain akıllı telefonu (BOB)’u tanıttı. Pundi X, BOB’un, şirketin blok zinciri olan Function X Blockchain ekosisteminde her veri bitinin gerçekleştirileceği ilk akıllı telefon olduğunu iddia ediyor.


210

İDDİALI GİZLİLİK KORUMASI

Servis sağlayıcıları kolay kolay müşteri verilerine legal yollardan erişemezler. Pundi X kurucu ortağı ve CEO’su Zaç Cheah: “BOB, paylaşılan her verinin sahibinin kontrolünde olduğu tamamen merkezsiz bir ağ olan Blockchain Internet’i oluşturma misyonumuzda büyük bir adım atıyor.” Şeklinde telefonu sahiplenecek kullanıcıları güvenlik adına tatmin edici açıklamalarda bulundu.BOB, açık kaynaklı bir işletim sistemi olan modifiye edilmiş Function X OS ile çalışıyor. Blok zinciri ekosistemini kullanan işletim sistemi, tüm bilgileri merkezi olmayan bir ağda tutuyor ve yüksek oranda şifrelenmiş bu dosyalarla beraber maksimum güvenlik sağlanıyor.


410