Mısır’da bakanlıkların tatil masraflarını devlet karşılayacak

Mısır’da hükümetin bakanlar ve bakanlıklarda çalışan görevlilere Akdeniz sahillerinde bedava tatil imkanı hakkı getiren düzenleme tartışmaları beraberinde getirdi.

Mısır’da enflasyon oranı oldukça yüksek boyutlara ulaşırken, milyonlarca vatandaş yaz tatili yapamıyor. Ancak alınan yeni karar kapsamında, bakanlara devlet kasasından lüks tatil imkanı tanındı.

Mısır’da hükümetin bakanlar ve bakanlıklarda çalışan görevlilere Akdeniz sahillerinde bedeva tatil imkanı hakkı getiren düzenleme tartışmaları beraberinde getirdi.

El-Arabi el-Cedid’in haberinde; Mısır’da bakanlar ve aileleri ile bakanlıklarda çalışan memurlar ve gazetecilere lüks tatil imkanı tanındığı belirtildi. Buna göre; bu kesimlere Akdeniz’in çeşitli kentlerindeki sahil manzaralı villalarda yaz ayları boyunca çeşitli günlerde tatil yapma imkanı sağlandı. Ayrıca bakanlardan gazetecilere kadar geniş yelpazedeki tatil yolcularının bütün masrafları devlet hazinesinden karşılanacak.

Söz konusu yeni karar kapsamında, hafta tatilinin başladığı Perşembe gününden tatilin bittiği Cumartesi akşamına kadar çok sayıda otobüs başkent Kahire’den Akdeniz sahilindeki kentlere yolcu taşıyor.