Forbes dünyanın en zenginlerini açıkladı

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değerindeki artış, yeni kripto milyarderini ortaya çıkardı. Dünyanın en zenginleri listesini güncelleyen Forbes, 2021 yılında 12 kripto para milyarderi olduğunu açıkladı. Geçen yıla göre dört kişi daha fazla olan kripto milyarderlerde bu yıl 9 yeni isim bulunuyor.

Cameron Winklevoss-Tyler Winklevoss

Winklevoss kardeşlerinin Bitcoin üzerine yaptıkları yatırımlar, onları milyarder yaptı. Facebook’a dava açan ve olimpiyat kürekçileri olarak da bilinen ikizlerin kişisel servetleri tam 3 milyar dolar. 2012 yılında Bitcoin satın almaya başlayan Winklevoss kardeşlerin en büyük avantajı, erken dönemde yatırım yapmaları oldu. İkizler daha sonra Gemini isimli kripto para borsasını kurdu. Ardından da dijital sanat müzayede platformu olan Nifty Gateway'i satın aldılar.

111

Michael Saylor

MicroStrategy yazılım firmasının CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’i dijital altın olarak gördüğünü açıkladı. MIT mezunu Saylor, Bitcoin ile alışveriş yapmanın mantıklı olmadığını ve birikim yapmak için Bitcoin’e yatırım yapıp on yıl beklenmesi gerektiğini söyledi. Bitcoin maksimalisti Saylor, hem kendisi hem de şirketi üzerinden Bitcoin satın alarak servetini artırdı. 2.3 milyar dolar serveti bulunan Saylor, Forbes’un milyarderler listesindeki yeni isimlerden biri olarak yerini aldı.

211

Matthew Roszak

Kripto para evangelisti Matthew Roszak, 2011 yılından beri Bitcoin yatırımı yapıyor. Erken dönem yaptığı kripto yatırımları bugün 1.5 milyar dolar değerine ulaşan Roszak, Blokzincir altyapı şirketi olan Bloq’un da yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

Tim Draper

2014 yılında ABD’nin federal kolluk kuvveti organizasyonu olan Marshals, yakaladığı suçlulardan 18,7 milyon değerinde Bitcoin ele geçirdi. Silikon Vadisi risk sermayedarı Tim Draper ise bu Bitcoin’leri satın aldı. Draper’ın satın aldığı Bitcoin’lerin değeri 6 yılda 18,7 milyon dolardan 1.5 milyar dolara çıktı.

411