Yaşar Güler: "Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 71 hedefe hava harekatı düzenlendi"

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak ve Suriye’de 71 hedefe hava harekatı düzenlendiğini bildirdi. Bakan Güler, “Hava harekatları, çatışmalar ve diğer vasıtalarla toplam 59 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarıyla beraber online bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercümet Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu ve Celal Sami Tüfekci de katıldı.

Bakan Güler, toplantıda terörle mücadele başta olmak üzere faaliyetlere ilişkin görüşmeler gerçekleştirdi ve yapılacak çalışmalara ilişkin talimatlar verdi.

Bakan Güler, 22 ve 23 Aralık’ta 12 askerin PKK tarafından vurulmasının ardından, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki 71 terör hedefine hava harekatı gerçekleştirildiğini söyledi.

Güler, bu harekatlarda 59 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini paylaştı.

Şehit askerler hakkında açıklama yapan Bakan Güler, “Bugüne kadar hep söylediğimiz gibi bundan sonra da terörle mücadelemiz en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar devam edecektir” ifadelerini kullandı.