Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Yunanistan’ı uyardı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan ile son dönemde yaşananlarla ilgili olarak, “Yarınların iyi olmasını isteyenler dünün ve bugünün yanlışlarından dönmelidir” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan’ın akıl, mantık ve hukuk dışı talep ve iddalar, provokatif eylem ve saldırgan söylemlerle gerginliği artırmaya devam ettiğini söyledi.

Akar, “Herhangi bir oldubittiye müsaade etmemiz asla mümkün değil. Yarınlarının iyi olmasını isteyenler, dünün ve bugünün yanlışlarından dönmelidirler” ifadelerini kullandı.

Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin “Hudut namustur” anlayışıyla hudutların güvenliğini sağladığını belirtirken, terörü kaynağında yok etme stratejisi ile yurt içinde ve sınır ötesinde başta PKK/PYD-YPG, DAEŞ ve FETÖ olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı mücadele ettiğini dile getirdi.

Milli Savunma Bakanı, “Denizlerimizde ve semalarımızdaki hak ve menfaatlerimizi azim ve kararlılıkla korumakta, aynı zamanda yedi iklim üç kıtaya barış, huzur ve adaleti götüren atalarımızdan aldığı ilhamla, bölge ve dünya barışına katkıda bulunmak için de büyük gayret göstermekteyiz” ifadelerini kullandı.