Metaverse'e özel eldiven: Temas duygusu geliyor...

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından duyurulmasının ardından dikkatleri üzerinde toplayan Metaverse Evreni'ne temas duygusunun geleceği duyuruldu.

Metaverse Evreni, Facebook başta olmak üzere şirketin çatısı altındaki tüm şirketleri bünyesinde topladı. 

Mark Zuckerberg tarafından duyurulan Metaverse Evreni'nde ilk büyükelçiliğin açılacağının paylaşılmasının ardından yüksek teknolojili dokunsal eldivenler ile temas duygusunun geleceği duyuruldu. 

Zuckerberg dokunsal eldiveni denediği bir fotoğrafı sosyal medya ağı Instagram'da paylaştı. 

Bilgisayarın kullanıcılarının el hareketlerini anlaması ve yansıtmasını sağlamayı amaçlayan eldivenler ayrıca basınç, doku ve titreşim gibi karmaşık, nüanslı duyumlar üreterek kullanıcılara deneyim sağlamayı hedefliyor. 

Meta, eldevinlerin kullanımı ile kullanıcıların yaşayacakları deneyimi, "Ultra gerçekçi 3D avatarla sanal bir 3D bulmaca üzerinde çalıştığınızı hayal edin. Masadan sanal bir yapboz parçası aldığınızda, parmaklarınızın hareketini otomatik olarak durdurur ve elinizde olduğunu hissedersiniz. Parçayı daha yakından incelemek için tutarken kenarlarının keskinliğini ve yüzeyinin pürüzsüzlüğünü hissediyorsunuz, ardından yerine oturttuğunuzda tatmin edici bir çıtırtı geliyor" sözleri ile anlattı.